מעבים

מעבים למערכות Heat Recovery ו Heat Pump ומעבים למערכות מיני VRF, המותאמים במיוחד למגדלי דירות, במגוון רחב, המאפשרים התאמה מושלמת לצורות התקנה שונות.
חיבור מודולרי בין המעבים לקבלת מנעד תפוקות רחב. מדחסי אינוורטר לקבלת התפוקה המדויקת בכל מצב ומצב. 
יחידות המעבים של יורק מאופיינות ברמת רעש נמוכה, יעילות גבוהה, יכולת עבודה בתנאי מזג אוויר קיצוניים ושמירה על טמפרטורה יציבה בחלל הממוזג.

MINI VRF - HEAT PUMP - מעבה זריקה קדמית
HEAT PUMP - שילובי מעבים
HEAT RECOVERY - שילובי מעבים
HEAT RECOVERY - מעבה זריקה עילית
WS - HEAT PUMP - מעבה מקורר מים
HEAT PUMP - שילובי מעבים
HEAT RECOVERY - שילובי מעבים

מאיידים

מאיידים ללחץ גבוה ונמוך, מאיידים במידות מינימאליות, המאפשרים חופש מלא בתכנון החלל, מאיידים במבנה מאונך ומאוזן, מאיידי קסטה במידות שונות ובאופן פיזור מגוון. מגוון רחב המאפשר שימוש במאייד מתאים לכל מטרה. המאיידים מאופיינים בתכונות של:

מאייד מתועל ללחץ בינוני
מאייד מתועל ללחץ נמוך במבנה צר
מאייד עילי / קירי
מאייד קסטה דו כיווני
מאייד מתועל ללחץ גבוה
מאייד מתועל ללחץ נמוך
מאייד מתועל לאוויר צח
מאייד דקורטיבי - רצפתי / תקרתי
מאייד קסטה 4 כיוונים

מערכות בקרה ותקשורת

חלקי מערכת ה-VRF, מחוברים בקו תקשורת תלת גידי, בעל קוטביות קבועה, באמצעותו מועברים הנתונים על מצב של כל חלק וחלק אל המחשב המרכזי השולט במערכת בהתאם לדרישות המשתמש.
מגוון רחב של תרמוסטטים ואביזרי בקרה מאפשרים הפעלת המערכת בצורות שונות. 
באפשרות כל משתמש לבחור בעצמו מערכת בקרה המתאימה לצרכיו המיוחדים ולדרישות מהמערכת. יחידות אלו הינן יחידות חכמות באיכות גבוהה ביותר, המאפשרות שליטה מלאה במערכת. ניתן להפעיל כל חדר באופן עצמאי, קבוצת חדרים יחד ומערכת שלמה יחד. מערכות הבקרה יכולות להתחבר למחשב מרכזי כחלק מבקרת מבנה. בנוסף, ניתן לבצע מניית אנרגיה ברמת המשתמש הבודד. המערכת כולה יכולה להתחבר לרשת האינטרנט ולהיות מופעלת מקרוב ו/או מרחוק.

תרמוסטט חדר ובקרים מרכזיים
בקרה, שליטה ותקשורת

יחידה לטיפול באוויר

יחידות לטיפול באוויר המשולבות עם מערכות VRF מהוות את הפתרון המתאים ביותר למיזוג חללים בעלי עומסי חום משתנים, חללים הדורשים כמויות אוויר גדולות במפלי לחץ גבוהים ולאספקת אוויר צח בתנאי מזג אוויר משתנים.
יטאות מתוכננות ונבנות בהתאם לדרישות המיוחדות לכל מקרה ומקרה. הן מאפשרות אספקת כמויות אוויר גדולות, דרגות סינון שונות, מבנה מותאם לחדרים נקיים, משנה מהירות למפוח ועוד. השילוב בין היטאות לבין מערכות ה VRF המתוחכמות, מהווה פתרון מושלם לחללים בעלי דרישות מיוחדות, והשימוש בהן הולך וגדל.
היטאות נבנות ע"י חברה שלישית המתמחה ביצור יטאות, ומסוגלת להגשים את כל הנדרש על פי המפרטים הטכניים המיוחדים לכל יט"א ויט"א. יוניק מערכות מיזוג אוויר מתקדמות, מייצרת את היטאות אצל אחד הספקים בארץ או מחו"ל הכל בהתאם לצורך. יוניק מתאמת ומפקחת על היצור עד להגעה לפתרון הנכון והמושלם ואף אחראית על הפעלת המערכת בשטח. הידע ההנדסי הרב בחברה, וניסיונה ארוך השנים מביא לקבלת פתרון מושלם. החבור של יוניק עם ציוד ה VRF של יורק, יוצר שילוב איכותי ומושלם לקבלת תוצאות האופטימליות.

יחידה להשבת חום

היחידה להשבת חום נועדה לחסכון אנרגטי בעת אספקת אוויר צח לחללים ממוזגים. היחידה מחליפה חום ולחות בין האוויר הנפלט מהחלל לבין האוויר הצח המסופק לחלל. באופן זה האוויר הצח מסופק בטמפרטורה קרה יותר בקיץ וחמה יותר בחורף, ובכך מביאה היחידה לחיסכון של כ- 20% בצריכת האנרגיה של מערכת המיזוג.
היחידה משווה בין טמפרטורת החוץ לטמפרטורת הפנים ובכך מקטינה את עומס החום שנדרש לפנות. מחליף החום (אוויר אוויר) המצוי ביחידה, ניתן להחלפה בעת הצורך.

יחידה להשבת חום

מרחקי צנרת מקסימלים
תכנון והרכבה

כדי להבטיח פעולה תקינה של המערכת, יש להקפיד הקפדה יתרה על כל שלבי העבודה, בחירת קוטרי הצנרת וסוגי המפצלים, שמירה על כללי הנחת הצנרת ומרחקים נכונים, הלחמה על פי הכללים, בדיקת לחץ וביצוע וואקום מושלם.
כדי לקבל את הנתונים הנכונים של הצנרת והמפצלים, יש להשתמש בתכנת
JCI – VRF Selection Software ולקבל את אישור מהנדס החברה לתכנון הנ”ל.

הרכבת צנרת - כללים לתכנון והרכבה